Sublimační potisk

Co je sublimace

Sublimace je moderní technologie potisku textilu a reklamních předmětů.
Využívá dvou fyzikálních jevů. První jev je schopnost speciálního sublimačního inkoustu, který se nanáší na přenosový papír, okamžitě změnit skupenství z pevného na plynné. Druhý jev je spojen s vlastností polymerů v sublimační vrstvě, kde díky zahřátí materiálu dojde k uvolnění jejich struktury a k otevření mikro-pórů. Přes tyto mikro póry se pak inkoust v plynné podobě dostane přímo do struktury látky, kde je po ochlazení fixován a potisk se tak stane přímo součástí výrobku.

Co tiskneme sublimací

Sublimace funguje u výrobků z polyesteru (PES), případně výrobků, na něž je aplikována PES vrstva. Důležitá je také odolnost produktu vůči sublimační teplotě (170-190°C).

Tiskneme na:
trička, dresy, mikiny, hrnky, podložky pod myš, puzzle, sklenice, ponožky, klíčenky, vlaječky, minidresy, talíře, ubrousky, vaky, peněženky, čepice, stuhy, šály, přívěsky na klíče, misky, podtácky, fotorámečky, pouzdra, penály, tašky, magnety, polštáře, ručníky, hodiny, flash disky, termohrnky, obaly na tablety, pouzdra na telefony a mnoho, mnoho dalšího…

Příklady sublimačního potisku